Savršeni rezultati od samog početka: izvucite najviše iz svoje perilice posuđa.

Perilica posuđa u kući pravi je dar: ne samo da brzo i učinkovito pere posuđe i pribor, već i vama dopušta da se nakon objeda opustite umjesto da se zaokupljate pranjem posuđa. Slijedite naše korake za prvu upotrebu i saznajte kako postići savršene rezultate - od samog početka.

1. korak: izmjerite tvrdoću vode.

Za dobre rezultate vaša perilica posuđa treba meku vodu s malim količinama kamenca kako bi se spriječile bijele mrlje kamenca na priboru te korozija stakla. Zato je važno ocijeniti tvrdoću vode prije prve upotrebe perilice posuđa. Upotrijebite trake za testiranje tvrdoće vode koje ste dobili s novom perilicom posuđa. One su pričvršćene na korisnički priručnik. Smočite testnu traku vodom iz slavine i otresite ostatak vode. Nakon približno jedne minute, pogledajte koliko je tvrda voda iz vaše slavine.

Ako imate dodatna pitanja o tome, obratite se našoj službi za korisnike na broj telefona 01 5520 888, 24 sata na dan, 7 dana u tjednu. Rado ćemo vam pomoći.

Izmjerite tvrdoću vode.
2. korak: Prilagodite sustav omekšavanja vode.

2. korak: prilagodite sustav omekšavanja vode.

Kad ocijenite tvrdoću vode iz slavine, prilagodite unutarnji sustav za omekšivanje vode vaše perilice posuđa koliko je to potrebno. Upute za to naći ćete u korisničkom priručniku, kao i tabelu tvrdoće vode koja prikazuje potrebne postavke.

3. korak: napunite sol.

Kako bi sustav omekšavanja vode ispravno radio, potrebna mu je sol za perilice posuđa. Kako bi dodali sol, odvrnite pokrov i napunite spremnik za sol vodom (to je potrebno samo pri prvoj upotrebi perilice posuđa). Potom pomoću lijevka dodajte sol dok se spremnik ne napuni, a voda isteće van. Zavrnite pokrov spremnika i uključite perilicu posuđa ili pokrenite program za čišćenje kako bi zajamčili da se višak soli odmah ispere. Spremnik za sol nemojte nikada puniti deterdžentom jer to može oštetiti sustav omekšavanja vode.

3. korak: Dodajte sol.
4. korak: Dodajte sredstvo za ispiranje.

4. korak: dodajte sredstvo za ispiranje.

Kako bi vam dala pribor bez mrlja i čiste čaše, vašoj je perilici posuđa potrebno sredstvo za ispiranje. Otvorite spremnik za sredstvo za ispiranje pritiskom i dizanjem pločice na pokrovu. Potom pažljivo ulijte sredstvo za ispiranje do crte koja označava maksimum. Označite otvor za punjenje i zatvorite pokrov tako da klikne na svoje mjesto. Kako bi izbjegli previše pjene za vrijeme sljedećeg pranja, krpom odstranite višak sredstva za ispiranje.

5. korak: dodajte deterdžent.

Možete koristiti tablete, prašak ili tekući deterdžent u svom aparatu, ali nikad sredstvo za ručno pranje posuđa. Dozu deterdženta potrebno je uvijek prilagoditi na osnovi toga koliko je posuđe prljavo. Progresivni spremnik za deterdžent pomaže vam dodati ispravnu količinu.

Ako koristite kombinirane tablete, poput 3-u-1, 4-u-1 ili 5-u-1, imajte na umu da one ne sadrže samo deterdžent, nego i sredstvo za ispiranje, nadomjestak za sol i dodatne komponente, kao što je zaštita za staklo ili sredstvo za čišćenje nehrđajućeg čelika. Ti kombinirani deterdženti najčešće djeluju s tvrdoćom vode do 21 dH. Ako je vaša tvrdoća vode viša, morat ćete dodati sol i sredstvo za ispiranje.

5. korak: Dodajte deterdžent.
6. korak: Pokrenite jedan vrući ciklus.

6. korak: pokrenite jedan vrući ciklus.

Kad napravite tih pet koraka, pokrenite jedno vruće pranje u praznoj perilici posuđa. Kad to pranje završi, vaš kuhinjski pomoćnik bit će spreman na prvo posuđe.

Savjeti za rutinski rad vaše perilice posuđa.

Kad jednom svoju perilicu posuđa osposobite, uvijek i iznova ćete od nje željeti najbolje rezultate čišćenja i sušenja. Sljedite ove savjete prije svakog pranja kako bi od svoje perilice dobili najviše.

1. S posuđa i pribora samo uklonite ostatke hrane - ispiranje nije potrebno.

2. Posuđe u perilicu postavite ispravno, tako da se tanjuri ne preklapaju i da ne stvaraju slijepe točke do kojih mlaz vode neće doprijeti.

3. Jednom na mjesec uklonite naslage ostataka tako da odstranite filtar i operete ga vrućom vodom s deterdžentom.

4. Izaberite prikladne programe i mogućnosti u skladu s količinom prljavštine i vrstom posuđa u perilici. Možete i konfigurirati programe da traju kraće, a intenzivnije suše vaše posuđe.

5. Osvježite svoju perilicu posuđa i rješite se neugodnih mirisa tako da prikvačite osvježivač za perilice posuđa na gornju rešetku i pokrenete uobičajen program.

6. Nemojte koristiti previše sredstva za čišćenje u prašku ili tekućeg deterdženta. Pogledajte priručnik i saznajte preporučenu dozu sredstva za čišćenje u prašku ili tekućeg deterdženta.

Slijedite ove savjete i osigurat ćete savršeno čiste rezultate prilikom svakog pranja. Tako ćete od svog kuhinjskog pomoćnika dobiti sve što možete.

Savjeti za rutinski rad vaše perilice posuđa.
MyBosch

Besplatno se registrirajte i uživajte u mnogim pogodnostima!

Servis

Izvanredna usluga – prije i nakon kupnje.

01 5520 888

Iskusite Bosch

Otkrijte kvalitetu, savršenstvo i pouzdanost.

Prodajna mjesta

Pronađite prodajno mjesto u svojoj blizini!