Postoji mnogo legendi o perilicama posuđa.
Naš cilj je razjasniti ih. Čitajte dalje i otkrijte više o njima. Postoji mnogo legendi o perilicama posuđa – naš je cilj razjasniti ih. Čitajte dalje i otkrijte više o njima.
1. Predpranje se može preskočiti.
Da! Ručno predpranje neučinkovito je i gubitak energije, vode i vremena. Sastružite ostatke hrane s tanjura vilicom. Vaša perilica učinit će sve ostalo.
2. Ručno pranje bolje je za okoliš.
Ne, nije. U stvari, korištenjem perilice posuđa može se uštedjeti do 81% vode i do 72% energije* u usporedbi s ručnim pranjem posuđa – pretpostavka je naravno da se perilica posuđa pokrene kada je potpuno napunjena.
3. Zbog pranja u perilici na mojem priboru za jelo pojavit će se hrđa.
Zapravo neće. Vaš kuhinjski pribor zapravo ne hrđa. To je fenomen koji se naziva trenutačna hrđa, postupak oksidacije koji se događa između metala različite vrste u kombinaciji s vlagom. Kada stavite predmet koji nije izrađen od nagrđujućeg čelika kao što je bakina stara gulilica krumpira u perilicu posuđa, hrđa će se „prebaciti” na vaš pribor za jelo tijekom pranja. Isprobajte ovo kako biste je se riješili: operite bakinu gulilicu ručno ILI stavite aluminijsku foliju u vašu košaricu za pribor za jelo i ona će „uloviti” hrđu.
4. Lonci i velike zdjele mogu se staviti u perilicu posuđa.
Da, tako je. Samo stavite lonce i tave koji se mogu prati u perilici na rub donje košare, okrenute prema dolje i prema bočnoj strani perilice tako da ne blokiraju krak za raspršivanje vode. Na taj će način sve vaše posuđe biti blistavo čisto.
5. Cijena deterdženta nije bitna.
Da i ne. Cijena nije nužno važna, ali kvaliteta proizvoda jest. Tijekom duljeg vremenskog razdoblja, sredstvo niske kvalitete može uzrokovati promjenu boje vašeg pribora za jelo u ružnu smeđu boju. Uzrok su ostaci soli koji se nalaze u deterdžentima niske kvalitete koji su ponekad i jeftini. Kako boja vašeg pribora za jelo ne bi izblijedila, preporučamo Finish, deterdžent velike kvalitete.
*korištenje Eco programa, temperature vode od 50°C u usporedbi s pranjem količine posuđa koja se može staviti u perolicu ručno; vrijednosti se mogu razlikovati između modela i robnih marki.