Iz perilice posuđa nije neobično čuti čudne zvukove. Obično to nije razlog za brigu i problem se jednostavno riješava.
1. Zvuk piskanja
Kada program završi s radom, čut ćete zvuk piskanja. Možete odlučiti onemogučiti ili prilagoditi jačinu tog zvuka. Za više informacija pogledajte korisnički priručnik.
2. Zvuk škripanja ili zujanja
Zvuk škripanja ili zujanja najčešće nije razlog za brigu. Vaša perilica posuđa može škripati ili zujati kada gura vodu niz odvod. Ako je zvuk jako glasan, provjerite propeler crpke. Kako biste to učinili, najprije morate ukloniti donji stalak, prskalicu i jedinicu filtra.
Kako biste saznali više o tome kako ukloniti blokadu crpke perilice posuđa, slijedite ove korake:
Pregledajte crpku perilice posuđa
Držite se uputa u videozapisu za čišćenje sustava filtra vaše perilice posuđa.
Vodič korak po korak: Kako ukloniti blokadu crpke perilice posuđa
3. Zvuk udaranja ili lupkanja
Razlog može biti mnogo stvari:
1. Prskalica udara pribor za jelo jer je perilica posuđa bila neispravno napunjena. Kako biste to riješili, pribor za jelo postavite tako da se prskalice mogu potpuno nesmetano okretati.
Saznajte više o ispravnom punjenju:
Držite se ovih 8 savjeta za pravilno postavljanje posuđa u perilicu.
Gornji stalak
1. Sigurno mjesto za šalice, čaše i male zdjele.
Uvjerite se da ste između posuđa pustili dovoljno mjesta. To je neophodno zato što prepreke mogu dovesti do lomljenja i masnih mrlja. Visoke čaše za šampanjac i vino stavljaju se na donji stalak, gdje ih je moguće postaviti u siguran držač za čaše.
2. Plastično posuđe koje se može prati u perilici postavite na gornji stalak kako biste spriječili njihovo izlaganje visokim temperaturama.
Donji stalak
3. Veliko posuđe poput posuda, zdjela za salatu i tava, spada na donji stalak zato što tamo ima više mjesta. Tamo možete postaviti čak i pladnjeve za pečenje, rešetke za roštilj i police iz hladnjaka.
4. Pretpranje posuđa nije potrebno prilikom punjenja uređaja zato što to pokriva program ispiranja. Međutim, uvijek morate ukloniti veće komade hrane jer bi oni mogli začepiti filtar perilice.
5. Pladnjevi i daske za rezanje idu na stranu. To je zato što veći predmeti mogu ometati prskalice i blokirati protok vode. Iako drvene daske možete prati u perilici posuđa, preporučujemo pranje na ruke kako biste izbjegli njihovo cijepanje.
6. Zakačite za čišćenje. Bočice za bebe i druge manje plastične predmete poput poklopaca i šalica možete zakačiti za stabilnije pranje.
Pribor za jelo
7. Noževe postavite oštricom nadolje. Tako ćete izbjeći ozljede prilikom vađenja posuđa iz perilice te zaustaviti direktan dodir bakterija s oštricama.
8. Pribor za jelo pomiješajte ako vaš uređaj nema stalak za pribor. Vilice i žlice u košari za pribor potrebno je pomiješati kako se ne bi naslagale jedna na drugu i tako ometale prodor vode. Ako vaša perilica posuđa ima stalak za pribor, najbolje je jednake predmete postaviti jedne kraj drugih kako biste uštedjeli na prostoru.
Jeste li postupili prema savjetima, a niste riješili problem?
Ako ste se držali gore navedenih informacija, a još uvijek imate problem sa svojom Bosch perilicom posuđa, možda je potrebno obratiti se Bosch servisnom stručnjaku.
Poveznice koje bi vam mogle biti zanimljive:
- Više informacija o uklanjanju problema za perilice posuđa:
Stranica pregleda - Korisnički priručnici za perilice posuđa:
Korisnički priručnici - Rezervni dijelovi u našoj internetskoj trgovini:
Rezervni dijelovi - Proizvodi za čišćenje i održavanje u našoj internetskoj trgovini:
Internetska trgovina - Dodatna oprema i drugi proizvodi:
Dodatna oprema