Prosječno svaku noć u svojem krevetu spavamo od šest do osam sati. U to se vrijeme znojimo, rješavamo se ulja i otpadaju nam sićušne čestice kože. Posteljinu je potrebno redovito mijenjati kako bi ostala svježa i bez mikroba i bakterija. Prikupili smo što se smije, a što ne smije učiniti s posteljinom, što će vam pomoći da je ispravno operete.
Mrlje prethodno obradite
Možda ne razmišljate o mrljama na posteljini, no ako ih ne provjerite i prethodno obradite, mogu se slegnuti za vrijeme pranja i sušenja. Upotrijebite odgovarajuću opciju za mrlje ili program vaše perilice rublja.
Upotrijebite program za pamuk
Vaša će posteljina vjerojatno napuniti cijeli bubanj. Nije problem ako sve stavite u perilicu, samo upotrijebite program za pamuk.
Pažljivo izaberite postavke
Pružite svojoj posteljini malo njege. Pogledajte oznaku posteljine i potom je operite na najvišoj preporučenoj postavci temperature.
Nemojte je prekomjerno sušiti
Posteljinu u sušilici rublja sušite na niskoj razini topline s najkraćim mogućim vremenom kako bi smanjili mogućnost skupljanja i gužvanja.
Ručnike sušite odvojeno
Plahte se suše puno brže od ručnika. Kad se one već osuše, ručnici će i dalje biti mokri - a prekomjerno sušenje nije dobro.