Pravi način pranja osjetljive odjeće
Ispravno je reći da jako malo ljudi zaista voli pranje rublja. Možda pranjem svega zajedno uštedite na vremenu i trudu, no donjem rublju, pletenini i svili morate pružiti malo posebne njege ili riskirati njihovu štetu.
Bijelu odjeću održite bijelom
Bijela: klasična je, svestrana, pristaje uz sve i neophodna je za svačiju garderobu. Od jednostavne majice s kratkim rukavima do svježe košulje, bijela je prigodna za gotovo svaku priliku. Nedostatak: bijela može s vremenom izblijedjeti i postati žuta - a mrlje se ne mogu nikamo sakriti.
Kako prati najčešće vrste tkanina
Pranje: nije to teško. No uzmete li u obzir razna pravila za bezbroj taknina i vlakana i ono može postati pomalo zbunjujuće. Zlatno je pravilo držati se uputa na oznaci i tako odjeću održati u najboljem stanju, no mi smo sastavili i brzi vodič za najčešće vrste vlakana.
Kako ukloniti najčešće vrste mrlja
Pripremili smo seriju brzih vodiča koja će vam pomoći riješiti se tih malih nepogoda. Bez obzira na detalje za pojedinačne vrste mrlja, jedno se pravilo uvijek primjenjuje: što se brže mrlje uhvatite, to je veća mogućnost da ćete je ukloniti.
Sve što morate znati o deterdžentu u prahu, tekućem deterdžentu i omekšivaču
Jamčimo da će Bosch perilica rublja uvijek dobro obaviti svoj posao. No ono što u perilicu rublja stavljate zajedno s odjećom svakako može utjecati na rezultat - zato je tu sve što morate znati o deterdžentu u prahu, tekućem deterdžentu i omekšivaču.
Savjeti za pranje rublja bez alergenta
Ako ste alergičar, vjerojatno su vam poznate oči koje peku, šmrkav nos i koža koja svrbi. Međutim, alergije možete olakšati tako da se riješite neugodnih alergena u vašem rublju.
Riješite se dlaka svojih kućnih ljubimaca
Možda volite svoje kućne ljubimce, no to ne znači da morate voljeti njihovu dlaku u svom rublju. Dlake se na tkaninu lijepe zbog statike, a često pranje znači da ona u tkaninu prodire još dublje. Rješenje? Riješite se dlake prije pranja. Slijedite ove korake i pokazat ćemo vam kako.
Što se smije, a što ne smije s posteljinom
Prosječno svaku noć u svojem krevetu spavamo od šest do osam sati. U to se vrijeme znojimo, rješavamo se ulja i otpadaju nam sićušne čestice kože. Posteljinu je potrebno redovito mijenjati kako bi ostala svježa i bez mikroba i bakterija. Prikupili smo što se smije, a što ne smije učiniti s posteljinom, što će vam pomoći da je ispravno operete.
Udahnite novi život svojoj presušenoj odjeći
Ako odjeću predugo ostavite u sušilici rublja, ona se može skupiti. Ova će vam metoda pomoći da je vratite na njenu prvobitnu veličinu.